HTG INFO
Nr 21
18. veebruar 2014
Juhtkond tänab
-
õpetajaid Tiiu Kreegipuud, Anneli Mägi, Andre Pettaid, Kristiina Pungat
ja vilistlast Ants-Oskar Mäesalu õpilaste konkurssideks ettevalmistamise
eest.
Õppetöö
-
IV perioodi vabaainete kursused:
keemia (ab-kursus 10. klassidele) õp. H. Pähno - 217
ladina keel 1 õp. M. Hildebrandt - 220
prantsuse keel ( c ) 6 õp. T. Niitvägi-Hellamaa - 309
tervise ja esmaabi kursus med õde S. Nuust - 203
kaugete maade lood õp. K. Punga, A. Pettai ja A.Ristikivi -
141
Tunnid toimuvad esmaspäeviti (1. tund) kell 8.00-9.15; kolmapäeviti
ja neljapäeviti (5. tund) kell 14.25-15.40.
Joonestamise 1 kursuse (II rühm, õp. R. Lepiste) Tunnid toimuvad
ruumis 202 esmaspäeviti (1.tund) kell 8.00-9.15; kolmapäeviti ja reedeti
(5. tund) kell 14.25-15.40.
Keemia ab-kursusest on kohustatud osa võtma kõik 10. klasside õpilased,
kellel keemia 1. kursus ebaõnnestus.
Vabaainete esimene tund toimub kolmapäeval, 19. veebruaril kell
14.25-15.45.
-
IV perioodi infominutid toimuvad järgmistes ruumides:
10.a - 139 11.a - 221 12.a - 102
10.b - 227 11.b - 136 12.b - 135
10.c - 144 11.c - 217 12.c - 107
10.d - 225 11.d - 220 12.d - 105
10.e - 203 11.e - 202 12.e - 141
I vahetunnil (pärast 2. tundi) söövad lõunat 10.a, 10.c,
10.d, 11.a, 11.b, 11.e, 12.d ja 12.e klasside õpilased.
II vahetunnil (pärast 3. tundi) söövad lõunat 10.b, 10.e,
11.c, 11.d, 12.a, 12.b ja 12.c klasside õpilased.
-
Järgmine EMÜ tehnoloogiaid tutvustava kursuse tund toimub neljapäeval,
20. veebruaril kell 15.45. Mets ja matemaatika. Mets ja füüsika
- ruumis 227 ja veetehnoloogia - ruumis 141.
-
Reedel, 21. veebruaril tähistame Eesti vabariigi 96. aastapäeva
piduliku aktusega.
Tundide ajad on sel päeval muudetud:
1. tund 08.05-09.00
2. tund 09.10-10.05
I söögivahetund 10.05-10.35 (aktust korraldav 12.b klass sätib aula
aktuseks valmis)
3. tund 10.35-11.30
II söögivahetund 11.30-12.00
4. tund 12.00-12.55
5. tundi ei toimu.
Aktus algab kell 13.00 aulas. Õpetaja Keerberg ootab kõiki segakoor „Anima“
lauljaid kella 12.40ks auditooriumisse hääli lahti laulma.
-
Teisipäeval, 25. veebruaril on tundide ajad muudetud, toimuvad klassijuhataja
infominutid ning ilmub järgmine infoleht.
Tundide ajad teisipäeval, 25.02.
1.tund 8.05-9.20
klassjuhataja infominutid
2.tund 9.50-11.05
I söögivahetund
3.tund 11.30-12.45
II söögivahetund
4. tund 13.10-14.25
5. tund 14.35-15.50
Klassijuhataja infominutid toimuvad järgmistes ruumides:
10.a - 217 11.a - 107 12.a - 141
10.b - 144 11.b - 136 12.b - 220
10.c - 102 11.c - 139 12.c - 227
10.d - 135 11.d - 225 12.d - 203
10.e - 105 11.e - 221 12.e - 202
Muudatused tunniplaanis
teisipäev, 18.02
10.e 1. tund geograafia õp. Ü. Seevri - 227
2. tund ajalugu õp. T. Kreegipuu - 105
5. tund matemaatika õp. H. Kiisel - 135
10.d 3.tund geograafia õp. Ü. Seevri - 105
12.b 2. tund matemaatika õp. H. Kiisel - 135
12.d 4. tund jääb ära
neljapäev, 20.02
10.a 2. tund ajalugu õp. K. Punga - 139
3. tund keemia õp. H. Pähno - 217
10.b tunde ei toimu, klass on õppeekskursioonil
10.c tunde ei toimu, klass on õppeekskursioonil
10.d 2. tund usundiõpetus õp. T. Jürgenstein - 203
3. tund geograafia õp. Ü. Seevri - 227
4. tund saksa ja prantsuse keel õp. A.Roots/T. Niitvägi-Hellamaa -
139/141
10.e 3. tund ajalugu õp. T. Kreegipuu - 105
4. tund noormeestel keh. kasv. koos 11.e klassiga õp. P. Parisoo, tütarlastel
jääb tund ära
11.a 2. tund keemia õp. H. Pähno - 217
11.c õppepäev Saadjärve koolituskeskuses, tunde ei toimu
11.d 1. tund muusika õp. Ü. Keerberg - 220
11.e 4. tund tütarlastel jääb keh. kasvatuse tund ära
12.b 4. tund eesti keel õp. H. Tering - 107
12.c 1. tund keemia õp. H. Pähno - 217
2. tund keh. kasvatus kogu klassil õp. P.Parisoo - 228
12.d 1. tund tütarlastel jääb keh. kasvatuse tund ära
2. tund filosoofia õp. T. Jürgenstein - 203
reede, 21.02
10.d 1. tund jääb ära, kooli kell 9.10
10.e 1. tund jääb ära, kooli kell 9.10
2. tund ajalugu õp. T. Kreegipuu - 105
11.b 4. tund keemia õp. E. Paabo - 217
11.c 2. tund eesti keel õp. T. Pluum - 225
3. tund füüsika õp. S. Oks - 213
11.d 1. tund kunstiajalugu õp. P. Beier - 225
12.b 3. tund keh. kasvatus õp. A.Saarva/P.Parisoo - 228
12.e 3. tund eesti keel õp. T. Pluum - 225
Teated
-
Segakoor „ANIMA“ proovid algavad teisipäeval ja kolmapäeval (proov kontsertmeistriga)
kell 16.00. Kõikide lauljate kohalolek on väga vajalik.
-
Teisipäeval, 18. veebruaril kell 16.00 tutvustab Mme Cocteau õppimisvõimalusi
mainekas prantsuse ülkoolis Sciences Po, kus paljudel erialadel toimub
õppetöö inglise keeles. Huvilised on oodatud ruumi 141.
-
Teisipäeval, 18. veebruaril kell 16.00 ootab HTG õpilasi TÜ psühholoogia
Instituut (Lossi 36), et tutvustada õppimisvõimalusi.
-
Kolmapäeval, 19. veebruaril kell 13.30-14.15 tutvustavad Bradfordi Ülikooli
esindajad õppimisvõimalusi Inglismaal. Inglise keele tund 11b,c,d rühmadele
algab sel päeval tavalises ruumis ja kella 13.30ks on rühmad palutud auditooriumisse.
-
Kolmapäeval, 19. veebruaril kell 18.00 algab kooli muuseumis järjekordne
loominguline õhtu, kus peaesinejaks on HTG 2009. aasta vilistlane lavastaja
Marit Sirgmets.
-
Seoses reedel, 28. veebruaril toimuva HTG lahtiste uste päevaga 8. ja 9.
klasside õpilastele ootab huvijuht Uve Saar õpilaskogu liikmeid oma kabinetti
nõupidamisele sellel neljapäeval, 20.veebruaril kell 10.45.
-
Reedel, 21. veebruaril jäävad ööakadeemiasse 12.a klassi õpilased ning
nende klassijuhataja Ülle Hüva.
Olümpiaadid ja võistlused
-
15. veebruaril toimunud ajaloo-olümpiaadi linnavooru tulemused:
Teema: teadus ja tehnika 19. sajandil (14 osalejat)
1. Laura Katrin Leman (12.c)
2. Kaarel Repän (12.a)
3.-4. Janar Bachmann (10.c)
3.-4. Marja Stina Saaliste (11.e)
5. Triin Sellis (12.c)
Teema: Eesti XX sajandi alguses (24 osalejat)
1. Veiko Lillipuu (12.c)
2. Karita Liivak (12.c)
4. Reiko Gregor Ruuda (11.b)
5. Artur Andersalu (11.d)
9.-10. Georg Klimušev (11.a)
Teema: maailm 20.-21. sajandi vahetusel (28 osalejat)
1. Kerli Paasoja (12.e)
2.-3. Juhan-Mats Kuningas (12.a)
4. Magnus Amer (12.d)
6. Robert Derevski (10.e)
7. Tuule Sõber (12.b)
8. Aapo Rehi (10.e)
-
15. veebruaril toimunud informaatika-olümpiaadi lõppvooru tulemused:
-
Bioloogiaolümpiaadi lõppvooru on kutsutud Kristiine Aluvee ja Siim Kurvits
(12.c); Jaanika Unt ja Henri Maalmann (11.c); Lembe Kullamaa 11.d; Maris
Sala, Johanna Maria Kirss, Rein Leetmaa ja Karl Jonathan Lellep (10.c).
-
Carl-Martin Keerberg (10.d klass) osaleb Eesti Väitlusseltsi koondise liikmena
2014. aasta augustis väitluse maailmameistrivõistlustel Bangkokis.
Konkursid
-
Noorteühing Avatud Vabariik kuulutab välja fotokonkursi „Pildista iseseisvust!“.
Tööde esitamise tähtaeg on 9. märts, täpsem info www.or.ee
-
Kõiki huvilisi kutsutakse osalema ID-teenuseid õpetava rollimängu stsenaariumi
kirjutamise võistlusel. Tähtaeg on 21. märts, täpsem info: https://www.facebook.com/ekuubis
-
Tallinna Ülikooli muusikaosakond kuulutab välja digitaalse heliloomingu
konkursi. Tähtaeg 17. märts, täpsem info: http://www.tlu.ee/muusika
Õpetajad
-
Psühholoog T. Ulst osaleb koolitusel 18.-22. veebruarini ja õpetaja S.
Kaarna 21.-22. veebruarini. Õpetaja H. Kiisel viibib 20.veebruaril alates
kella 12.00st riigieksamite korralduse töökoosolekul.
-
Õpetaja H. Tering on haigestunud.
-
20. veebrauaril on 11.c klassil õppepäev Saadjärve koolituskeskuses. Õppepäevast
võtavad osa õpetajad S. Kaarna ja E. Timak.
-
10.b ja 10.c klass ning klassijuhatajad A.Saarva ja E. Paabo sõidavad õppeekskursioonile
Tallinnasse 20. veebruaril.
-
13. veebruarist 5. aprillini on TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia huvijuht-loovtegevuseõpetaja
üliõpilane Kalvi Palling praktikal huvijuht Uve Saare juures.
Õpilased
-
Junior Achievement tänab Maarja Liivi (12.c), kes aitas vabatahtlikuna
korraldada õpilasfirmade laata Rocca al Mare Kaubanduskeskuses.
Sport
-
Tartus toimunud rühmvõimlemise maailmakarika I etapil saavutasid II koha
Kristin Laupa (11.e) ja Merili Savolainen (12.b) võimlemisklubi Janika
Sunshine rühma koosseisus ja 4. koha Miina Solveig Muru (10.a) Juniorteami
rühmaga.
-
HTG õpetajate ja HTG saalihokivõistkonna vahel toimub järjekordne jõukatsumine
saalihokis kolmapäeval, 26. veebruaril kell 16.00-17.30 võimlas.
Kooliarsti teated
-
Alates 18. veebruarist on tervisekontrolli oodatud 11.d klassi õpilased.
-
Tervise- ja esmaabiloengutesse on oodatud ka need huvilised, kes ei ole
ennast kursustele registreerinud.
Kolmapäeval, 19.02 kell 14.25-15.40 loeng „Suhted ja seksuaalsus. Kõrvalekalded
ja suhtevägivald“
Neljapäeval, 20.02 kell 14.25-15.40 loeng „Narkomaania ja narkootikumid
ning nendega kaasnevad probleemid“.
Söökla teated
-
Märtsikuu toiduraha palume maksta ülekandega hiljemalt 25. veebruariks.
Märtsikuu koolitoidu maksumus:
-
tava- ja taimetoit 16 päeva x 1.36 eurot = 21.76 eurot,
-
poisteports 16 päeva x 1.80 eurot = 28.80 eurot.
Talonge väljastatakse kantseleist 26.-28. veebruarini.
Eelteade
-
Ajakirja Imeline Ajaloo veebruarikuu viktoriin toimub neljapäeval, 27.
veebruaril pärast 3. tundi. Oodatud on kõik endised ja uued kaheliikmelised
võistkonnad. Valikvastustega testi lahendamiseks kulub umbes 10 minutit.
Veebruarikuust alates hakatakse ära märkima ka lennu parimat võistkonda.
Direktori 17.02.2014 käskkirjaga
nr 19 avaldatakse kiitust
-
Eduka esinemise eest olümpiaadidel ja võistlustel järgmistele õpilastele:
10.a
Aksel Allas, Laura Eiche, Oliver Kahre, Gabriel Kaine, Anton Konovalov,
Kadi Kukk, Mark Laasu, Jürgen Laks, Miina Solveig Muru, Hanna Liina Paat,
Siim Christian Reppo-Sirel, Svenno Saan, Karl-Jürgen Siilak, Elis Tiivoja,
Eva-Maria Tõnson, Ilmar Uduste, Karl Markus Villemson.
10.b
Aaro Abolkaln, Karoliine Holter, Mirjam Iher, Oliver Issak, Jonatan
Kalmus, Karl Martin Kirm, Kaarel Kuslap, Georg Caius Kutsar, Kristjan Laht,
Elo Maria Pauman, Jasper Ristkok, Age Roosi, Kristel Sibul, Mark Joel Tamm,
Tanel Tark.
10.c
Janar Bachmann, Johanna Maria Kirss, Friedrich Krull, Rein Leetmaa,
Karl Jonathan Lellep, Taur Lillestik, Silvia Luup, Herman Meier, Hendrik
Rull, Maris Sala, Gregor Sprengk, Maali Tars, Mirjam Võsaste.
10.d
Lauriine Kalajas, Saara Maria Puur.
10.e
Robert Derevski, Aapo Rehi.
11.a
Laura Ernits, Triinu Hordo, Jaanika Juntson, Fred Kasemaa, Aana-Liisa
Kaste, Silver Kirotar, Georg Klimušev, Daniel Kütt, Salme Ojasild, Kaur
Paarop, Getter Põru, Nils-Holger Sova, Joonas Tomingas, Villem Tõnisson,
Marten Visnap, Maria Yastrebinskaja.
11.b
Martin Aasmäe, Hans Daniel Kaimre, Jaak Joonas Keldoja, Mikk Kull,
Oliver Kängsepp, Toom Lõhmus, Karl-Andero Mere, Andri Parvelo, Maris Pedaja,
Karina Raudsik, Raul Rinken, Reiko Gregor Ruuda, Simmo Saan, Kaisa Sander,
Kristjan Vedler.
11.c
Rasmus Born, Anu Jaagosild, Jaak Kaljula, Katariina Kisand, Henri Maalmann,
Kaisa Teele Oja, Maarja-Ly Ojasalu, Adel Tiisler, Jaanika Unt.
11.d
Artur Andersalu, Anna Edela, Lembe Kullamaa, Kenn Laas, Liina-Riste
Pappel, Ott Pluum, Liisi Voll.
11.e
Laura Hääl, Erik Markus, Kaisa-Liina Näär, Hanna-Lotta Otstavel, Silver
Saage, Marja Stina Saaliste.
12.a
Jakob Gill, Martin Kabanen, Ruti Kirikmäe, Juhan-Mats Kuningas, Kaspar
Külm, Lennar Lehestik, Ulla Meeri Liivamägi, Liisi Metsoja, Liisu Miller,
Tiit Oja, Anu Parvelo, Carl-Thomas Piller, Sander Randaru, Henri Randla,
Kaarel Repän, Kaarel Viikna.
12.b
Mariliis Jukk, Kaarel Kree, Kaur Kristjuhan, Taavet Kutsar, Kaspar
Nummert, Lauri Rauk, Siim Sammul, Tuule Sõber, Margret Zimmermann, Heigo-Elmar
Vahesaar, Thorny Valk.
12.c
Ainika Adamson, Kristiine Aluvee, Marianne Haug, Eva Maria Elisabet
Keränen, Siim Kurvits, Laura Katrin Leman, Maarja Liiv, Karita Liivak,
Veiko Lillipuu, Merit Müür, Aksel Johannes Part, Kaija Põldsepp, Robin
Saluoks, Triin Sellis.
12.d
Anni Adamson, Magnus Amer, Kaarel Juurmaa, Kaidi-Lisa Kivisalu, Margaret
Koord, Erik Leedjärv, Gustav Nikopensius, Kadri Org, Marliis Reinkort,
Liisa Sell, Karoliina Sikkal, Liisi Soonvald, Kalle Valge.
12.e
Carlos Taaniel Lillemäe, Kerli Paasoja, Laura Porovart, Indrek Roolaht,
Kai Aet Salvan, Eliisa Ülevain, Sofja Ümarik.
-
Õpetajatele-juhendajatele õpilaste ettevalmistamise eest olümpiaadideks
ja võistlusteksMarcus Hildebrandt, Ülle Hüva, Mari Jõgiste, Toomas
Jürgenstein, Saima Kaarna, Ülle Keerberg, Hele Kiisel, Tiiu Kreegipuu,
Mall Matto, Ants-Oskar Mäesalu, Anneli Mägi, Tiina Niitvägi-Hellamaa, Siim
Oks, Eha Paabo, Priit Parisoo, Andre Pettai, Tiina Pluum, Kristiina Punga,
Madis Reemann, Aare Ristikivi, Aive Roots, Uve Saar, Anneli Saarva, Age
Salo, Ülle Seevri, Liisa Tepp, Helgi Tering, Ehtel Timak, Ljubov Titova,
Olga Titova.
|