HTG INFO
Koolipere õnnitleb
-
abiturient Jaagup Repänit, kes võitis Balti informaatikaolümpiaadil pronksmedali.
Juhtkond tänab
-
Veiko Straussi (12.d) ja Martin Sillasood (11.b) seminari "Seadused ja
raha" korraldamise eest.
Eesti Väitlusselts tunnustab
ja õnnitleb
-
HTGs väitlusega tegelevaid õpilasi ning nende juhendajaid vilistlasi Evelin
Rootsit, Anni Haasi ja Liisa Pooli Eesti väitluse meistrivõistlustel 24
kooli seas saavutatud teise koha puhul.
Õppetöö
-
on muudetud tundide ajad,
-
ei helise alates kella 10st koolikell,
-
eksamiruumide ees olevad koridorid on eksami ajal läbikäiguks suletud,
-
III korruse inglise keele klassiruumidesse pääseb õpilaste puhkeruumi kaudu,
-
ei toimu klassijuhatajate infominuteid,
-
ei ilmu infoleht,
-
kell 11.45 - 12.45 lõunatavad üksnes matemaatika riigieksamit sooritavad
õpilased.
Muudatused tunni- ja ruumiplaanis
-
15. mail viibib õpetaja Ülli Roostoja koos õpilasgrupiga Rootsi projekti
raames Tallinnas õppepäeval; 16. mail on huvijuht Uve Saar koolitusel;
16. mail alates kella 12st osaleb õpetaja Katrin Ojaveer koolitusel; 17.
mail intervjueerivad õpetajad Tiina Niitvägi-Hellamaa, Ljubov Titova ja
Mall Matto prantsuse, saksa ja vene keele suulisel eksamil õpilasi; õpetaja
Hele Kiisel parandab 22.-28. maini Riiklikus Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuses
matemaatika riigieksamitöid; 21. mail sõidab 11.c klass koos klassijuhataja
Katrin Ojaveerega õppeekskursioonile Tallinnasse ning 11.b klass kell 12.00
koos õpetajate Monika Piirimäe, Marilin Savi ja Anneli Mägiga õppeekskursioonile
Vargamäele; 22. mail on õpetajad Aive Roots ja Mall Matto koos õpilastega
Tallinnas Saksa keelediplomite kätteandmisel.
teisipäev, 15.05
10.b 5.-6. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja tundi asendab õp.
E. Nõlvak-Donohoe - 308
10.c 5.-6. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja tundi asendab õp.
E. Nõlvak-Donohoe - 308
10.d 5.-6. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja tundi asendab õp.
E. Nõlvak-Donohoe - 308
11.b 3. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja tundi asendab õp.
M. Hildebrandt - 308
11.c 3. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja tundi asendab õp.
M. Hildebrandt - 308
11.d 3. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja tundi asendab õp.
M. Hildebrandt - 308
kolmapäev, 16.05
10.c 5.-8. tund matemaatika katseeksam õp. K. Orav-Puurand -
221
10.e 5.-6. tund usundiõpetus õp. T. Jürgenstein - 203
neljapäev, 17.05
10.b 3. tund õp. M. Matto grupil iseseisev töö saksa keelest
õp. A. Roots - 107
10.c 3. tund õp. M. Matto grupil iseseisev töö saksa keelest
õp. A. Roots - 107
10.d 3. tund õp. M. Matto grupil iseseisev töö saksa keelest
õp. A. Roots - 107
10.e 1.-2. tund usundiõpetus õp. T. Jürgenstein - 141
5.-6. tund matemaatika õp. K. Orav-Puurand - 203
11.b 5.-6. tund saksa keel õp. M. Matto tundi asendab õp. A.
Roots - 204, prantsuse keele grupil iseseisev töö A. Rikas - 110
11.c 5.-6. tund saksa keel õp. M. Matto tundi asendab õp. A.
Roots - 204, prantsuse keele grupil iseseisev töö A. Rikas - 110
11.d 3. tund inglise keel õp. M. Savi - 220
tund vene keel õp. L. Titova rühmal iseseisev töö õp. O. Titova - 301
5.-6. tund saksa keel õp. M. Matto tundi asendab õp. A. Roots - 204,
prantsuse keele grupil iseseisev töö A. Rikas - 110
11.e 3. tund inglise keel õp. M. Savi - 220
4. tund vene keel õp. L. Titova rühmal iseseisev töö õp. O. Titova
- 301
esmaspäev, 21.05
10.a 3. tund iseseisev töö vene keelest õp. L. Titova 301
4. tund füüsika õp. S. Oks - 139
7.-8. tund füüsika õp. S. Oks - 136
10.b 4. tund iseseisev töö matemaatikast õp. H. Kiisel - 107
7.-8. tund õp. O. Titova grupil jääb vene keele tund ära
10.c 2. tund geograafia õp. Ü. Seevri - 136
4. tund õp. O. Titova grupil iseseisev töö vene keelest õp. L. Titova
- 301
5.-6. tund kehaline kasvatus õp. A. Saarva/P. Parisoo, 7.-8. tund jääb
ära
10.d 2. tund muusika õp. Ü. Keerberg - 105
4. tund õp. O. Titova grupil iseseisev töö vene keelest õp. L. Titova
- 301
10.e 3. tund muusika õp. Ü. Keerberg - 105
11.a 3. tund matemaatika õp. H. Kiisel - 135
4. tund matemaatika õp. H. Kiisel - 135
7.-8. tund inglise keel õp. M. Savi grupi tundi asendab õp. Ü. Roostoja
- 308, õp. E. Nõlvak-Donohoe grupi tund ruumis 105
11.b 2. tund füüsika õp. S. Oks - 203
5.-8. tund jääb ära, klass on õppeekskursioonil
11.c tunde ei toimu, klass on õppeekskursioonil
11.d 3. tund usundiõpetus õp. T. Jürgenstein - 144
5.-6. tund inglise keel õp. M. Savi grupi tundi asendab õp. Ü. Roostoja
- 308, õp. E. Nõlvak-Donohoe grupi tund ruumis 105
11.e 4. tund muusika õp. Ü. Keerberg - 105
5.-6. tund füüsika õp. J. Paaver - 139
7.-8. tund inglise keel õp. M. Savi grupi tundi asendab õp. Ü. Roostoja
- 308, õp. E. Nõlvak-Donohoe grupi tund ruumis 105
teisipäev, 22.05
10.b 1.-2. tund matemaatika praktikum jääb ära, füüsika praktikum
toimub
3. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 135
4. tund saksa keele grupil iseseisev töö õp. Ü. Roostoja - 204
5.-6. tund saksa keele grupil iseseisev töö õp. T. Niitvägi-Hellamaa
- 144
10.c 1.-2. tund saksa keele gruppidel jääb tund ära
5.-6. tund saksa keele grupil iseseisev töö õp. T. Niitvägi-Hellamaa
- 144
10.d 1.-2. tund saksa keele gruppidel jääb tund ära
5.-6. tund saksa keele grupil iseseisev töö õp. T. Niitvägi-Hellamaa
- 144
7.-8. tund - saksa keel õp. O. Titova - 204
11.a 5.-6. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 135
11.b 3. tund saksa keel õp.O. Titova - 204
7.-8. tund matemaatika õp. Ü. Hüva - 135
11.c 3. tund saksa keel õp.O. Titova - 204
11.d 3. tund saksa keel õp.O. Titova - 204
5.-6. tund saksa keele grupil iseseisev töö õp. T. Niitvägi-Hellamaa
- 144
11.e 5.-6. tund saksa keele grupil iseseisev töö õp. T. Niitvägi-Hellamaa
- 144
Teated
-
Laupäeval, 12. mail avati aatriumi II korrusel LEO klubi Dorpat 5. sünnipäevale
pühendatud vitriin. Tänaseks kuulub klubisse 36 treffneristi.
-
Laupäeval, 12. mail toimus kooli majandusklubi seminar, kus avalikust haldusest
kõneles Sillamäe abilinnapea Tõnis Kalberg, privaatpangandusest Gunnar
Toomemets Swedbankist ning investeerimisest HTG vilistlane Erki Kert LHVst.
-
Täna, 14. mail on käitumisteaduste huviringis selle õppeaasta viimaseks
külaliseks TÜ personalijuht Mari Nõmm, kes kõneleb organisatsiooni juhtimisest,
juhtide ja organisatsiooni arendamisest ning personalivalikust. Loeng algab
kell 16.00 sotsiaalteaduste klassis (203).
-
Klassidevahelise mälumängu finaal toimub juba sellel kolmapäeval, 16. mail
kell 15.45 auditooriumis.
-
Neljapäeval, 17. mail külastab meie kooli Jerry G. Pankhurst, Fulbright
Visiting Professor of Sociology and Russian and Central Eurasian Studies
(Wittenberg University, Springfield, Ohio) at Tartu University, et tutvustada
õppimisvõimalusi USAs. Üritus toimub auditooriumis (221) kell 12.20 - 13.00.
11.bcd rühmal jätkub pärast inglise keele tund.
-
Neljapäeval, 17. mail kell 15.35 avatakse teise korruse koridoris kunstitrenni
kevadnäitus.
-
Reedel, 18. mail algab kell 16.00 uutele treffneristidele mõeldud Hugo
vaimu päev, kus õpilasomavalitsuse liikmed räägivad koolielust ja õpetajad
annavad avatud tunni.
-
Reedel, 18. mail kell 18.00 on aulas heategevuskontsert „Andes hariduse,
kingid võimaluse!“. Reedese kontserdi ja neljapäevase koogilaada tulu annetatakse
Etioopia lastele kooli ehitamiseks. Tule ja aita aidata!
-
Järgmisel teisipäeval, 22. mail algusega kell 18.00 toimub Athena keskuse
pööningusaalis meie kooli teatriõhtu. Pääsmeid saab osta nii näiteringide
õpilastelt kui ka huvijuhilt. Pileti hind on 2 eurot.
-
Kui olete huvitatud rahvusvahelistest projektidest, koolitustest, seminaridest,
õppevisiitidest, noortevahetustest või tööst vabatahtlikuna, siis uurige
võimalusi noorteportaalis http://noorteportaal.ee/est/kultuurikogemus-euroopas
Jaapani päevad HTGs
-
14.-16. maini on aulas huvilistel võimalus mõlema suure vahetunni ajal
mängida Jaapanis väga populaarset mängu Stepmania.
-
Esmaspäeval, 14. mail osalevad õpetajad sushi valmistamise koolitusel.
-
Teisipäeval, 15. mail viib Ms Eri Miyano 10.c klassile 4. tunni ajal läbi
õpituba Jaapani kalligraafiast. Kell 15.45 esineb auditooriumis Jaapani-teemalise
ettekandega Tallinna Ülikooli õppejõud Maret Nukke, keda küsitleb Birgitta
Ots (11.d).
-
Kolmapäeval, 16. mail demonstreeritakse aatriumis teise suure vahetunni
ajal Jaapani võitluskunsti Hontai Yoshin Ryu Jujutsu. Kell 15.45 näidatakse
ruumis 141 filmi „Jaanimardikate haud“ (Jaapan 1988).
Olümpiaadid
-
Balti informaatikaolümpiaadil võistlesid Eesti võistkonnas Jaagup Repän
(12.a) ja Siim Sammul (10.b). Olümpiaadi tulemuste põhjal valiti Jaagup
Repän Eestit esindama ka ülemaailmsel informaatikaolümpiaadil, mis toimub
septembri lõpus Itaalias.
Konkursid
-
Neljapäeval, 10. mail toimus Tartu Kivilinna Gümnaasiumis Tartu ja Tartumaa
koolinoorte mälumängusarja viimane etapp. Sarja üldvõidu saavutas ja võidukarika
tõi koolile võistkond HTG0, kuhu kuulusid Tuuli Lõhmus (12.a), Eva-Lotta
Käsper (12.c), Raul Kääp (12.c) ja Jan Teevet (10.d). Teise koha sarja
üldarvestuses sai võistkond HTG I koosseisus Reinhold Mutli (12.b), Rasmus
Vahtra (12.c), Julius Air Kull (12.d) ning Ruuben Saal (12.e).
-
Eesti Olümpiakomitee korraldatud loovtööde konkursil „Aus mäng ja väärtused
spordis“ said treffneristid 10.-12. klasside kategoorias neljakümne osaleja
seas kolmikvõidu:
I koht Mariliis Räis (11.d)
II koht Ingrid Margus (11.e)
III koht Laura Tiitus (11.d)
-
Kooliõpilaste arvustuste võistluse Ulakass 2012 võitis Eva-Lotta Käsper
(12.c) Kaupo Meieli luulekogu „Mu sokid on terved“ arvustamise eest. Eva-Lotta
sai ka luuleteose arvustuse eripreemia ning Eesti Kirjanduse Seltsi eripreemia.
Hea arvustuse eripreemiaga hinnati nii Anette Rähni (11.b) kui ka Sander
Lupi (12.c) tööd, autorit mõistva arvustuse eripreemia pälvis Liis Lääts
(12.c), Soome Instituudi eripreemia Mirjam Metslang (12.d), Saksa Kultuuri
Instituudi eripreemiaga tunnustati Liina Luhti (12.d) ja Villem Nilbe (12.d)
arvustust.
Söökla teated
-
Abituriendid, kes sooritavad matemaatika riigieksamit ja soovivad sellel
päeval lõunatada, saavad kuni 16. maini osta kantseleist toidutalongi:
kooli-ja taimetoit maksab 1,36 eurot ja poisteports 1,80 eurot.
-
Juunikuu toiduraha palutakse maksta ülekandega hiljemalt 30. maiks.
Juunikuu (4.-8.06 on arvestuste nädal) koolitoidu maksumus:
- tava- ja taimetoit 5 päeva x 1.36 eurot = 6.80 eurot,
- poisteports 5 päeva x 1.80 eurot = 9 eurot.
Talonge väljastatakse kantseleist 31. mail ja 1.juunil.
Kooliarsti teated
-
Kolmapäeval, 16. mail viibib kooli meditsiiniõde koolitusel. Kabinet on
sellel päeval suletud.
|