HTG INFO
Nr. 1
6. september 2010
Koolipere õnnitleb
-
materjaliteaduse õpetajat, TÜ professorit Jaak Kikast, kellele Tartu
linna päeval anti üle Tartu linna medal teaduse populariseerimise eest;
-
riigikaitseõpetuse õpetajat kapten Tamur Kusnetsi, kellele kaitseminister
annetas Kaitseministeeriumi hõberinnamärgi aktiivse tegevuse eest riigikaitseõpetuse
õpetajana;
-
KOKOKO partnerkooli Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi, kes tähistas
3. septembril kooli 20. aastapäeva.
Juhtkond tänab
-
12.d klassi ja nende klassijuhatajat Aare Ristikivi väga hästi korraldatud
abiturientide lõpuaktuse ja lõpupeo eest.
-
HTG näiteringi, nende juhendajat Liisa Tagelit ja 11.b klassi poisse, kes
aitasid korraldada 1. septembri aktust.
Õppetöö
-
Õpetaja K. Ojaveer osaleb 6.-17. septembril koolitusel Suurbritannias Exeteris.
Tema tunde asendab õpetaja M. Park.
-
Õpetaja K. Rootsi tundide asendus:
Esmaspäev, 6. september
11.a 7.-8. tund inglise keel õp. M. Savi - 135
11.e 7.-8. tund inglise keel õp. M. Savi - 135
12.a 5.-6. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja - 135
12.b 3. tund inglise keel (iseseisev töö) õp. E. Nõlvak-Donohoe
- 202
12.c 3. tund inglise keel (iseseisev töö) õp. E. Nõlvak-Donohoe
- 202
12.c 3. tund inglise keel (iseseisev töö) õp. E. Nõlvak-Donohoe
- 202
12.e 5.-6. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja - 135
Teisipäev, 7. september
11.a 4. tund inglise keel õp. M. Savi - 217
11.e 4. tund inglise keel õp. M. Savi - 217
12.a 3. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja - 217
12.b 5.-6. tund inglise keel õp. D. Kubi - 217
12.c 5.-6. tund inglise keel õp. D. Kubi - 217
12.d 5.-6. tund inglise keel õp. D. Kubi - 217
12.e 3. tund inglise keel õp. Ü. Roostoja - 217
-
Valikkursused algavad 10. septembril ja toimuvad 7.-8. tunni
ajal. Juhul kui piknik halva ilma tõttu ära jääb, siis toimuvad esimesed
valikkursuste tunnid juba neljapäeval, 9. septembril 7.-8. tunni
ajal. Info avatavate kursuste kohta leiate teisipäeval, 7. septembril õpilasstendilt
.
-
I perioodi infominutid toimuvad esmaspäeviti järgmistes ruumides:
10.a - 139 11.a - 213 12.a - 202
10.b - 135 11.b - 107 12.b - 225
10.c - 217 11.c - 136 12.c - 105
10.d - 303 11.d - 141 12.d - 203
10.e - 227 11.e - 220 12.e - 102
söögivahetunnid:
I vahetunnil (pärast 3. tundi):
10.e, 11.a, 11.b, 11.e, 12.a, 12.b, 12.c
II vahetunnil (pärast 4. tundi):
10.a, 10.b, 10.c, 10.d, 11.c, 11.d, 12.d, 12.e
-
11.a ja 11.b klassi füüsika praktikume juhendab TÜ õppejõud
Helgi Oks ja praktikumid toimuvad TÜ füüsikahoones (Tähe 4 - 325). Esimene
praktikum on teisipäeval, 7. septembril 11.a klassil 5.-6. tunni ajal ja
11.b klassil 7.-8. tunni ajal.
Õpetajad
-
Õpetaja Tiiu Kreegipuu valiti 31. augustil Tartu linna ajalooõpetajate
ainesektsiooni juhatajaks.
Õpilased
-
12.d klassi õpilased koos õpetajate Helgi Teringu ja Kristiina Pungaga
viibisid 21.-24. augustini humanitaarpraktika raames Kihnul. Uuriti kihnu
pärimuskultuuri ning tutvuti saare loodusega.
-
6.-13. augustini olid Tantsutaldade tantsijad õpetaja Uve Saare ja Anneli
Saarvaga huvi- ja kultuurireisil Mallorcal.
-
Õpetaja Aare Ristikivi ning õpilased Evelin Rootsi (12.d) ja Liis Semjonov
(12.e) esindasid 20. - 23. augustini Eestit rahvusvahelises humanitaarõiguse
laagris Bulgaarias.
Olümpiaadid
-
Eelmise õppeaasta (2009/2010) rahvusvaheliste olümpiaadide treffneristidest
medalistid:
ANU-LIIS LAAR (12.c)
Balti geograafiaolümpiaad - kuld
rahvusvaheline geograafiaolümpiaad - pronks
JAAGUP REPÄN (11.a)
Balti informaatikaolümpiaad - pronks rahvusvaheline informaatikaolümpiaad
- pronks
ANTS REMM (12.a)
rahvusvaheline füüsikaolümpiaad - hõbe
EVA-LOTTA KÄSPER(11.c)
EL loodusteaduste olümpiaad - kuld
MADIS HURT(vilistlane) mälumäng - hõbe
Teated
-
Esmaspäeval, 6. septembril kell 15.50 toimub ruumis 204 Saksa keelediplomi
(DSD) eksamit puudutav koosolek. Osavõtt väga vajalik!
-
Neljapäeval, 9. septembril kell 10.00 sõidab kogu koolipere Vanemuise alumisest
parklast sügispiknikule Taevaskojale. Täpsem informatsioon klassijuhatajatelt.
-
I perioodi õnnetunnid toimuvad esmaspäeval 27.septembril kell 15.50-16.35,
neljapäeval, 7. oktoobril kell 15.35-16.20 ja teisipäeval, 12. oktoobril
kell 15.35-17.05
-
TÜ Teaduskooli 2010/2011 õa kursustele saab registreeruda kuni 20. septembrini
2010. Kursustele on oodatud kõik õpilased, kes soovivad ennast ainealaselt
täiendada, osaleda olümpiaadidel või valmistuda kõrgkooli astumiseks. Kursuste
info, kirjeldused, registreerumine: http://www.teaduskool.ut.ee/kursused
-
Tiina Liiviku fond toetab Eesti gümnaasiumides hea õppeedukusega õppivaid
eesti soost õpilasi, kelle kodune majanduslik kindlustatus on nõrk.
Taotlusi saab esitada alates 1. septembrist - 15. oktoobrini 2010.
http://www.erkf.ee/index.php?tmp=100
Konkursid
-
Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas välja 2010. aasta noorte leiutajate
konkursi. Tööde esitamise tähtaeg on 31.10.2010. Auhinnad on soliidsed!
Lisainfo: www.archimedes.ee/teadpop
-
Rahvuskultuurifond kuulutab välja arvamuslugude konkursi.
Tänavused teemad on
Kas tänane Eesti on mereriik?
Mida kõike saab elus teha ilma rahata?
Kas Eestit saaks valitseda ilma erakondadeta?
Minu kõne tekst ÜRO Julgeolekunõukogus
Millega mõõta edu ja õnne elus?
Kas Eesti ärimaailmas on positiivseid eeskujusid?
Lisainfot saab Rahvuskultuurifondi aadressil (http://www.erkf.ee/)
Sport
-
1-7. augustini Saksamaal Dahnis toimunud maailmameistrivõistlustel maastikulaskmises
(WFAC 2010) tõi Eestile maailmameistritiitli vastukaar jahivibuklassis
(bowhunter recurve) laskev tartlasest juunior Reinhold Mutli (11.b)
Huviringid
-
10. klasside õpilased saavad huviringidesse registreeruda järgmistel
aegadel:
Segakoor Anima (Ü. Keerberg) 6. septembril kell 15.50 - noormehed
ruumis 200 (aula), 8. septembril kell 15.40 - neiud ruumis 200
Kunstiring (M. Jõgiste) 6. septembril kell 15.50 - ruumis 221
(auditoorium) ja 08.09 kell 15.40 - ruumis 221
Spordiring (A. Saarva / P. Parisoo) alates 6. septembrist kehalise
kasvatuse õpetajate juures.
Tantsuansambel Tantsutallad (U. Saar) 7. septembril kell 15.40
- noormehed ruumis 200 (aula) ja kell 16.30 - neiud ruumis 200
Võitluskunstide trenn (R. Pääsuke) 7. septembril kell 18.00
- ruumis 228 (võimla)
Koolileht MIILANG (A. Salo) 13. septembril kell 15.50 - ruumis
110
Kooliteater (L. Tagel, R. Rehkli) 13. septembril kell 15.50
- ruumis 221 (auditoorium)
Ajalooring (A.Ristikivi) 14. septembril kell 15.40 - ruumis
141
Väitlusring (M. Ninaste, G. Lepik) 14. septembril kell 16.00
- näidisväitlus ruumis 221 (auditoorium)
Ülekoolilised üritused
I perioodil
1.09 - esimese koolipäeva aktus
2.09 - lastevanemate koosolek 10. klassidele
3.09 - T. Jürgensteini loeng religiooniloost
9.09 - sügispiknik Taevaskojal
16.09 - 10. klasside tutvumisõhtu
23.09 - rebastejooks
24.-25.09 - 12.d ja 12.e klassi loovpraktika laager Vargamäel
28.09 - klassidevaheline mälumäng I
2.10 - matemaatika lahtine võistlus
4.10 - õpetajate päeva tähistamine koolis
6.10 - 18.11 - ballieelsed seltskonnatantsu kursused
11.10 - endise direktori Laine Raudsepa juubeli tähistamine koolis
16.-22.10 - Hollandi projekti üritused
13.-19.10 - uisutamine Lõunakeskuses
16.-17.10 - väitlusturniir START
Kõvernaelad õpetajatele
2010
Karupoeg Puhh (Toomas Jürgenstein) - Alati on
paras aeg midagi põske pista, täpselt nagu neljapäev on sobilik põhjus,
miks minna sõpradele külla ja head neljapäeva soovida. Kui õigesti vaadata,
siis on põhjus alati olemas, kuid ega selle vaatamisega kah kiiret pole.
Notsu (Kristiina Punga) - Ei ütle kunagi kellelegi midagi halba
ja on alati hea ning usaldusväärne.
Jänes (Uve Saar) - Kui midagi toimub, siis kindlasti tema juhtimisel
ja korraldamisel.
Iiah (Priidu Beier) - Tajub maailma raskust oma õlgadel, ent
samas tunneb rõõmu elu väikeste pisiasjade üle, milleks võivad olla näiteks
katkine õhupall ja tühi meepurk.
Tiiger (Anna-Liisa Jõgi) - Vaieldamatult kõige energilisem tegelane.
Lööb rõõmuga kaasa kõigis ettevõtmistes. Tiigrid suudavad kõike, kui nad
ainult soovivad
Kängu (Aime Punga) - Kõige emalikum ja hoolitsevam: jälgib, et
kõigil oleksid kõrvad pestud ja kalamaksaõli võetud, kuid seda kõike ainult
nende endi hüvangu nimel
Ruu (Siim Oks) - Uudishimulik ja alati valmis uusi teadmisi omandama,
mõnikord teeb ulakusi, näiteks ronib koos Tiigriga liiga kõrgete puude
otsa.
Elevants (Heivo Kikkatalo) - Kes otsib, see ei leia ehk vaatamata
jõupingutustele ei suutnudki keegi teda raamatus kinni püüda.
Öökull (Urmas Kokassaar) - kõndiv entsüklopeedia
Kõvernaelad õpilastele 2010
Jutupaunik - Liis Starkopf 12.a
Tulevane olümpiavõitja - Risto Võsaste 12.c
Tulevane miljonär - Roland Matt 12.c
Hilineja - Triinu Eesmaa 12.e
Loovisik - Karel Vähi 12.d
Naljahammas - Alar Ojalill 12.a
Moeguru - Mihkel Pajuste 12.d
Lennu aktivist - Liis Ojokas 12.e
Kaunitar - Katrin Köbas 12.d
Iluspoiss - Evert Rööpson 12.b (napp kaotus Märt Lellsaar 12.a)
Lillelaps - Kristiina Tomasson 12.c
Unistaja - Kristiina Tomasson 12.c
Õpetajate hirm - Kristjan Muuli 12.c
Kuldsete kätega - Meelika Kaarna 12.d
Väike päike igas päevas - Siim Sulamägi 12.a
Chuck Norris - Agu Bleive 12.d
|