5. aprill 2010

Juhtkond tänab

• Kõiki näiteringide juhendajaid ja õpilasi eduka esinemise eest Tartu kooliteatrite festivalil;
  • Õpetaja Merille Hommikut ja kunstitrenni õpilasi aastanäituse eest koolimajas;
  • 12.d ja 12.e klasside õpilasi loominguliste vahepalade esitamise eest naljapäeval.
Õppetöö
  • Õpetaja M. Hommik on haigestunud, täiendkoolitusel osalevad 6. aprillil õpetajad L. Jõgi, A. Salo, T. Pluum ja S. Oks, 7. aprillil viibib riigieksamikoolitusel õp. T. Niitvägi-Hellamaa. Õppealajuhataja A. Punga on 9.05. töökohustuste täitmisel Tallinnas.

10.c 7.-8. tund informaatika õp. A. Mägi - 303
10.d 5.-6. tund õp. L. Jõgi grupil iseseisev töö informaatikast õp. A. Mägi - 303

kolmapäev, 07.04
10.b 5.-6. tund prantsuse keele grupi õpilastel iseseisev töö (õp. K. Rootsi) - 302
10.c 5.-6. tund prantsuse keele grupi õpilastel iseseisev töö (õp. K. Rootsi) - 302
10.d prantsuse c-keele I rühma õpilased tulevad kooli 3. tunniks, informaatika tund (õp. A. Mägi) toimub.
3. tund prantsuse c-keele II grupil iseseisev töö (õp. K. Ojaveer) - 203
5.-6. tund prantsuse a-keele grupi õpilastel iseseisev töö (õp. K. Rootsi) - 302

Õpilased

• Märtsis tähistati Eestis Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni 40. aastapäeva prantsuse keelele pühendatud üritustega, mida korraldasid Belgia Suursaatkond, Kanada Suursaatkond, Prantsuse Suursaatkond ning Eesti Prantsuse Keele Õpetajate Ühing. Õpilastel oli võimalik osa võtta erinevatest konkurssidest. HTG 11. klassi prantsuse keele õppijad osalesid konkursside finaalis, mis toimus 20. märtsil Tallinna 21. Keskkoolis ning neid premeeriti heade tulemuste eest.
  • Neljapäeval, 8. aprillil viibivad õppeekskursioonil Tallinnas 11.b ja 11.e klassi õpilased ning klassijuhatajad Ü. Seevri ja T. Jürgenstein.
Õpetajad
  • Kooli direktor O. Ojaveer ja õppealajuhataja A. Punga osalevad 12.-14. aprillil täiendkoolitusel Helsingis.
  • Neljapäeval, 15. aprillil algab kell 15.40 õppenõukogu, kus räägitakse V perioodi töökorraldusest ning riigieksamite läbiviimisest.
Teated
  • Õnnetund on kolmapäeval, 7. aprillil kell 15.30 ruumis 221.
  • Kolmapäeval, 7. aprillil toimub järjekordne fantaasiapäev, mille teemaks on "Hommik". Õpilaskogu pakub enne ja pärast 1. tundi aatriumis kohvi ja küpsiseid ning suurtel vahetundidel saab auditooriumis vaadata multifilme.
  • 8. aprillil kell 14.00 peab Tartu Ülikooli professor Raul Eametsa auditooriumis loengu teemal „Eesti majandus pärast majanduskriisi“. Loengule on oodatud kõik huvilised, eriti soovitatav on loeng abiturientidele.
  • 11. klasside õpilased, kes soovivad sooritada 2011.a kevadel ajaloo riigieksamit, on kohustatud sel kevadel läbima esimese eksamiks ettevalmistava kursuse (AJ8). Palun kursusest osa võtta soovijatel registreeruda aineõpetajate T. Kreegipuu, K. Punga ja A. Ristikivi juurest hiljemalt 9. aprillil.
  • Roheliste töögrupp paneb fotovõistluse võidutööd (3 parimat igast kategooriast) üles 2. korrusele, kus oli hääletamiskast.
  • Koolimajast on leitud kaks teklit. Omanikud saavad tekli kätte huvijuhilt.
  • Oure Rahvakool pakub Eesti noortele õppimisvõimalust Taanis. Täpsemat infot leiad www.dankultur.ee.
  • 18. mail 2010 avatakse Eesti Rahva Muuseumis eesti keelele pühendatud näitus „Muuseum näitab keelt“. Näituse elavdamiseks kutsutakse kooliõpilasi üles joonistama pilte oma emakeelsetest kõnekujunditest. Pilte oodatakse 30. aprillini 2010 aadressil: Eesti Rahva Muuseum, Veski 32, Tartu 51014. Eestikeelsed metafoorid:http://www.erm.ee/files/pr/keelemetafooridek.doc Venekeelsed metafoorid: http://www.erm.ee/files/pr/keeleemetafooridvk.doc Lisainformatsioon: Sirje Madisson, sirje.madisson@erm.ee , 7350 431
  • MTÜ Ökokratt ja keskkonnamüra asjatundjate grupp koos õpetajatega kuulutavad välja üleriigilise üliõpilaste ja õpilaste müraalaste uurimistööde konkursi. Müraalane uurimistöö tuleb saata 1. septembriks 2010 aadressile MTÜ Ökokratt, Saluvälja 3, Kuusalu küla, Harjumaa 74609. Täpsem info www.okokratt.ee
Sport
  • Eesti juunioride MV vehklemises võitis noormeeste võistkonnavõistluses kuldmedali Dmitri Valiulin (11.b)
  • Eesti juunioride MV judos võitis hõbemedali Roger Rööpson (11.b)
  • Koolivaheajal võistlesid suusatajad Eesti meistrivõistlustel vabatehnika sprinditeates. N18 klassis tuli Eesti meistriks Tartu SUKL võistkonna koosseisus Kati Tammjärv (11.a). Noormeeste M18 klassis võitis Margus SUKL võistkonna koosseisus hõbemedali Siim Karukäpp (11.b). 3x3km teatesuusatamises võitis Kati Tammjärv pronksmedali ja Siim Karukäpp saavutas 3x5km teatesuusatamises 4. koha.
  • Klassidevahelised võistlused saalihokis võitis tänavu 11.c klassi võistkond, kes finaalis alistas 12.b klassi võistkonna. Kolmandale kohale mängisid end 12.c klassi saalihokimängijad. Kokku osales turniiril 13 võistkonda.
  • Paarisorienteerumisvõistluse „Linnasprint 2010“ I etapil esinesid hästi meie kooli võistlejad. Agnes Vask - Kädi Böckler ning Raul Reiljan - Alar Kume võitsid koolinoorte arvestuses I koha, Marili Zimmermann - Heleene Tambet saavutasid II koha. Meeste arvestuses osalesid veel Joosep Aloel (11.c) ja Roland Matt (12.c)
  • Otepää - Tartu jooksumaratonil (42 195m) osales edukalt Agu Bleive (12.d, 12. koht 33 lõpetaja seas)
  • Kiirturniiril males tuli Tartu meistriks kuni 18-aastaste seas Moorits Mihkel Muru (10.b).
Kooliteatrite festival
  • Tartu kooliteatrite festivalil 29. märtsil osales 7 HTG truppi: Daaravahusa (juhendaja Kristjan Kaljusaar), Salongtrupp (juhendajad Merike Reiljan ja Enno Kirsimäe), Teleaktiivne Korrastusmees (Piret Karro), theatrum ex machina (Piret Karro, Ottomar Taul), Maheesel (Keiu Virro), BÖK (Kaur Riismaa) ja monotrupp Heli Aomets (Piret Karro).
  • Aukirjad pälvisid
    • Heli Aomets - imitaatoripreemia
    • theatrum ex machona - parim trupp
    • Maheesel - huvitav lavastuslik kontseptsioon ja täpne teostus.
    • Hugo Treffneri gümnaasium - teatriaktivismi eest
  • Festivali Tartu vooru võitis Koolirahva Teatriselts ja Teatritehas /feat. /Peeter Piiri etendusega "Ühel mehel oli nii madal lagi, et ta sai ainult lesta süüa" (Lennart Peep), kus osalesid treffneristid Oliver Taul ja Anu-Liis Laar.
Eelteated
  • Teisipäeval, 13. aprillil kell 11.45 toimub aulas viimase koolikella aktuse lipuvalve proov 12.a ja 11.a klassiga.
  • 11. klasside pildistamine toimub 26. aprillil (mitte 12. aprillil, nagu algselt plaanitud).