HTG INFO
Nr. 14
16. detsember 2009
Juhtkond tänab
-
õpetajaid Ülle Hüva, Hele Kiiselit ja Ehtel Timakut õpilaste viie kooli
eelkohtumiseks ettevalmistamise ning võitlustööde parandamise eest;
-
kõiki õpetajaid, kes aitasid viie kooli eelvõistluse eeskujulikult läbi
viia;
-
11.b klassi koolimajas jõulumeeleolu loomise eest.
Koolipere tänab
-
Mari Nõmme, kooli eelmist direktorit Helmer Jõgi ning vilistlaskogu
liikmeid Indrek Ilometsa ja Mart Oravat "Mauruse" stipendiumifondi
tehtud märkimisväärsete annetuste eest.
Õppetöö
-
III perioodi infominutid toimuvad järgmistes ruumides:
10.a - 144 11.a - 217 12.a - 141
10.b - 213 11.b - 225 12.b - 135
10.c - 203 11.c - 202 12.c - 220
10.d - 136 11.d - 227 12.d - 139
10.e - 105 11.e - 102 12.e - 107
-
III perioodi söögivahetunnid:
I vahetunnil (pärast 3. tundi): 10.d, 11.a, 11.b, 12.a, 12.b,
12.c, 12.d, 12.e.
II vahetunnil (pärast 4. tundi): 10.a, 10.b, 10.c, 10.e, 11.c,
11.d, 11.e.
-
Rootsi, saksa ja vene keele, majandusõpetuse, filosoofia ja kunstiajaloo
valikkursused ning eesti keele ab-kursus algavad neljapäeval,
17. detsembril.
-
12. klasside keemia eksamikursus (KE5) algab valikainete ajal reedel,
18. detsembril.
-
Riigikaitse valikkursuse esimene tund toimub neljapäeval, 17. detsembril
ruumis 107 ning uurimistööde aluste valikkursuse esimene tund esmaspäeval,
21. detsembril ruumis 225.
-
Matemaatika eksamikursus 12.c klassile toimub neljapäeviti 1.-2.
tunni ajal ning ruumis 139 12.d ja 12.e klassidele neljapäeviti 7.-8. tunni
ajal ruumis 105. Kursus algab 14. jaanuaril 2010.a.
Muudatused tunniplaanis
Neljapäev, 17.12.
10.b 5.-6. tund jääb ära, klass viibib õppeekskursioonil
10.c 1.-2. tund bioloogia õp. U. Kokassaar - 227
5.-6. tund jääb ära, klass viibib õppeekskursioonil
12.c 1.-2. tund ühiskonnaõpetus õp. A. Ristikivi - 141
Võistlused
-
28. novembril toimus füüsika lahtine võistlus. Meie parimad
10. klass (48 osavõtjat)
2. Kaur Karus 10.b
9. Jaagup Repän 10.a
16. Eva-Lotta Käsper 10.c
19. Tuuli Lõhmus 10.a
20. Voldemar Balder 10.a
21. Henri Annilo 10.b
11. klass (50 osavõtjat)
1. Ants Remm 11.a
8. Kristjan Eimre 11.a
11. Uku-Laur Tali 11.c
13. Kristjan Jansons 11.a
17. Kaarel Tõnisson 11.a
12. klass (37 osavõtjat)
2. Roland Matt 12.c
3. Rauno Padari 12.a
7. Aarne Lees 12.a
17. Vahur Steinberg 12.b
-
45. viie kooli võistluse eelkohtumine matemaatikas
10. klass (50 osavõtjat)
1.-2. Eva-Lotta Käsper 10.c
4. Heiki Ojasild 10.a
5. Taavi Adamson 10.a
7. Laura Kasearu 10.a
8.-11. Ken Riisalu 10.c
8.-11. Jaagup Repän 10.a
8.-11. Kaur Karus 10.b
12. Kristiina Matrosov 10.b
13. Olivia Luige 10.a
Koolide järjestus
HTG 411
NRG 301
CRJG 285,5
MHG 202,5
TTG 75
11. klass (50 osavõtjat)
1.-2. Urmet Lepasson 11.b
1.-2. Kristin Jesse 11.a
4.-6. Kristjan Eimre 11.a
7.-8. Ants Remm 11.a
7.-8. Hanno Soo 11.a
10.-11. Artur Pata 11.b
10.-11. Kersti Perandi 11.a
Koolide järjestus
HTG 408,5
CRJG 326,5
NRG 298,5
MHG 163,5
TTG 78
Õpilased
-
Reedel, 18. detsembril jäävad koolimajja ööakadeemiasse 10.d ja 11.d klass
ning nende klassijuhatajad.
Teated
-
Saksakeelne filmiõhtu neljapäeval, 17. detsembril algusega kell
18.00 saksa keele klassis (ruum 204). Film "Die Feuerzangenbowle" (Saksamaa
1944, 97 min) on lustakas lugu koolist ja keerulistest inimsuhetest.
-
Ajalooringi jõulueelne limonaadilaud akadeemiliste tudengiorganisatsioonide
tutvustamisega toimub esmaspäeval, 21. detsembril kell16.00.
-
Teisipäeval, 22. detsembril kell 17.00 algab kooli aulas jõulupidu
(korraldab 11.b klass). Kingikotid, millel on peal klassi number, palutakse
aulasse tuua kella 16.00ks.
-
Ballil tehtud pilte saab vaadata ja tellida huvijuhi kabinetis kuni 23.
detsembrini.
-
Üleriigiline integratsiooniprojekt ja kodanikuhariduse programm MINU RIIK
ning laevafirma Viking Line kuulutasid välja esseekonkursi “Läänemere punased
laevad - Viking Line!". Esseekonkursi tööde esitamise tähtaeg on 30. detsember
2009. Täpsem info eesti keele õpetajatelt.
Söökla teated
-
Jaanuarikuu toiduraha palutakse maksta ülekandega hiljemalt 6. jaanuariks
2010. Jaanuarikuu koolitoidu maksumus: tava- ja taimetoit 15 päeva
x 18.- =270.-, poisteports 15 x 25.- =375.-. Jaanuarikuu esimese nädala
(11.-15.01.2010) talongid jagab 11. jaanuari hommikul klassijuhataja. Järgnevate
nädalate talongidele palutakse kantseleisse järele tulla alates 11. jaanuarist.
Sport
-
Kunstigümnaasiumi traditsioonilisel jõuluturniiril võrkpallis osales
tänavu 12 võistkonda, sealhulgas kaks võistkonda meie koolist. HTG I
koosseisus Liis Starkopf, Johanna Rosenthal, Kädi Böckler, Märt Lellsaar
(12.a), Lauri Tamm (12.d) ja Roland Martin (11.c) võitis turniiri ning
HTG II võistkond - Laura Kaur (11.d), Heike Randlahe (11.e), Annika
Laidroo (10.c), Deniss Denissov, Sven Sabas, Ermo Tikk (11.b) - saavutas
III koha.
-
Tartu koolide ujumisvõistlustel saavutas Martin Vares (11.a) 16.-19.a.
vanuseklassis 50 meetri vabaujumises ajaga 27,32 9. koha.
-
28. HTG vilistlaste korvpalliturniiri tulemused:
I koht - 2005.a lend
II koht - 1999.a lend
III koht - 2010.a lend: Alar Ojalill, Sander Tanni (12.a), Paavo Binsol,
Tiit Bürkland (12.b), Janar Hiljurand, Ahto Järve, Risto Võsaste (12.c)
-
1964/87.a lennu ja abiturientide traditsioonilise kohtumise võitsid
abituriendid tulemusega 50:29.
1964/87 - Tõnu Murašev, Enn Jaigma, Jaan Kurm, Tambet Kibal, Paavo
Rõigas, Argo Sõõru, Andrus Kikkas.
Abituriendid - Alar Ojalill, Sander Tanni, Meelis Kasearu, Meelis Meisalu,
Henri Raadi, Paavo Binsol.
-
Laupäeval, 5. detsembril toimus 6. ametlik Eesti - Soome U-19 maavõistlus
sulgpallis. Maavõistluse võitis Soome võistkond tulemusega 5-2. Eesti võistkonnas
mängis Kaspar Kapp (12.a), kes kaotas üksikmängus Joonas Korhonenile
12-21, 13-21).
|